Ar breketai yra geriausias ortodontinis gydymas

Breketai – kone visiems girdėta sąvoka. Kad ji susijusi su odontologija, suprantama, tačiau daugelis nežino, kas iš tiesų yra ir kokias funkcijas breketai atlieka. Juos galima pavadinti nenuimamais ortodontiniais aparatais. O skirti jie tiesinti kreivus dantis. Apie tai užsiminus, natūraliai kyla klausimas, kas yra ortodontinis gydymas. Atsakymas ir yra dantų tiesinimas.
Pirmiausia vertėtų žinoti, kam breketai reikalingi. Konkrečiau, kokia jų nauda. Sugriausime vieną mitą. Vyrauja nuomonė, jog breketai – įrankis tik geresnei estetikai gauti. Vis dėlto tai netiesa. Jei dantys kreivi ir pasistūmėję vienas kito link, juos tampa sunkiau valyti. Bloga priežiūra, savaime suprantama, priveda prie prastos būklės.  Taigi breketai suteikia ne vien estetinę, bet ir realią medicininę naudą.
Iš ko gali būti pagaminti breketai?  Dažniausiai naudojami metaliniai, tačiau būna ir keramikinių, safyrinių ir pan. Kokie pasirenkami, ko gero, labiausiai priklauso nuo poreikių ir piniginės storio. Beje, breketai skiriasi ir tam tikromis savybėmis.
BreketaiDar vienas itin svarbus klausimas – kada gali būti pradėtas ortodontinis gydymas. Gydymas breketais paprastai pradedamas 11-13 metų amžiaus vaikams. Kai kuriais atvejais – dar anksčiau. Svarbu pranešti, kad breketai nėra problema ir vyresnio amžiaus žmonėms. Tik reikėtų paminėti, jog vyresnio amžiaus pacientams visas procesas gali užtrukti daugiau laiko. Tai nulemia mažesnis kaulo plastiškumas.
Apskritai ortodontinis gydymas trunka maždaug nuo pusantrų iki pustrečių metų, bet tikslų laikotarpį pasakyti sunku. Galima tikėtis paties geriausio rezultato, jei ne tik gydytojas, bet ir pacientas kruopščiai laikosi nurodymų.
Breketai sukelia ir dar daugiau įvairiausių klausimų. Vienas populiariausių – ar procedūra skausminga. Na, pirmąją savaitę įmanomas maudimo jausmas. Visgi baimintis neverta. Odontologas gali skirti nuskausminamųjų. Jei jaučiamas kurio nors breketo ar vielutės dūrimas, ši problema pašalinama naudojant specialų ortodontinį vašką. Juo uždengiama ta prietaiso dalis, kuri ir sukelia minėtą nepatogumą. Kitos priemonės – vata, gabalėlis kramtomosios gumos.
Breketai – priežiūros reikalaujanti medicininė priemonė. Reikėtų vengti kieto maisto, kad jie nebūtų sulaužomi. Labai svarbus tinkamas dantų valymas. Šepetėlį reikėtų rinktis minkštą. Po kiekvieno valgio rekomenduojama bent išskalauti dantis vandeniu.  Aišku, norisi sužinoti, kodėl breketai glaudžiai siejasi su gera priežiūra. Jei dantys valomi blogai, pasireiškia emalio tirpimas. Jo pasekmė – dantų paviršiuje atirandančios baltos dėmės. Apskritai svarbu gydytojo paklausti visų svarbių klausimų apie dantų priežiūrą, kai nešiojami breketai. Ne paslaptis, jog viskas dėl paties aukščiausio rezultato.
Iš tiesų verta šiek tiek plačiau užsiminti apie rūšis ir naujoves. Pastaruoju metu akcentuojami metaliniai beligatūriniai breketai. Įžvelgiama nemažai privalumų. Vienas didžiausių pliusų – mažesnis dantų jautrumas po apsilankymų odontologo kabinete. Be to, itin svarbu ir tai, jog vizitų reikia rečiau. Ką ir kalbėti apie paprastesnę burnos higieną. Kadangi yra šiokia tokia tikimybė, kad teks pašalinti vieną ar kitą kreivą dantį, metaliniai beligatūrianiai breketai yra tarytum šią tikimybę sumažinantis įrankis, mat pastarosios procedūros juos naudojant prireikia daug rečiau.
Jei labiausiai rūpi estetika, tokiu atveju dėmesio verti keramikiniai breketai. Deja, šios rūšies breketai pasižymi didesne kaina bei didesniu trapumu. Juos nuimti taip pat yra sudėtingiau. Dar vienas argumentas, kodėl dėmesio vertesni ne pastarieji keramikiniai, o metaliniai beligatūriniai breketai – naudojant keramikinius gydymo laikotarpis tampa ilgesnis.
Breketai – priemonė, naudojama pasiekti estetiškumą ir sveikumą. Kokie pasirenkami, priklauso nuo kelių veiksnių. Labiausiai akcentuoti, ko gero, reikėtų piniginės storį ir poreikius. Itin reikšmingas ir paciento supratimas, kad proceas apima ne tik lankymąsi pas odontologą, bet ir kokybiška higiena.